pondělí 29. září 2014

NA BARANIA KOPA A ZA ZÁPADEM SLUNCE NAD PRADĚDEM

Na začátku to měla být vyjížďka jen na Barania kopa, kopec nad Krnovem, který už leží kousek za hranicemi v Polsku. Zapadající slunce mě nakonec přimělo chvíli ještě setrvat a vyfotit pár snímků.

Moje cesta vedla na Hlubčické předměstí a poté hned za hranicemi doprava po polní cestě podél hranic. Za vysílačem jsem vjel do lesíku (samozřejmě tam byla zase velká kaluž) odkud jsem stoupal až na Barania kopa. 


neděle 28. září 2014

KRNOV ŽIJE - CYKLO VYJÍŽĎKA PO KRNOVSKÝCH AKCÍCH

Včerejší den patřil mezi ty dny, kdy se nahromadilo ve městě více akcí. Stačilo si tak jen rozvrhnout trasu mezi jednotlivými akcemi a vyrazit.

Na začátek jsme se vydali podél řeky Opavy a dále okrajem Cvilínského lesa k penzionu Šelemburk. Z vrchu jsme zhlédli Petrův rybník a pokračovali sjezdem k Hájnickým rybníkům.
sobota 27. září 2014

ON-LINE CYKLO DENÍKY

Záznamy z projetých jízd a cest ukládám na on-line weby:
Garmin Connect (propojení s přístrojem Garmin)
Strava.com (segmenty - porovnání úseků)
Ride with GPS (segmenty, pěkný widgeth)
Endomondo (widgety)

Na plánování tras používám web Gpies.com, kde lze přidávat waypointy (bod zájmu), které používám v navigaci v mém Garminu.
Při vkládání projeté trasy na web zase požívám widget od Ride with GPS, který se mi líbí nejvíce. Web Strava zase používám kvůli jejich segmentům, kde lze poměřovat svoje výkony s ostatními.

pátek 19. září 2014

GOOGLE SPOUŠTÍ NOVÉ - MOJE MAPY

Po skončení klasických Google map a přechodu na nové Google mapy, se starší klasické Moje mapy zobrazovali dál již jen na starších mapách. V nových mapách se objevila služba Google Maps Engine Lite, která ale zdaleka nedosahovala úrovně klasických Moje mapy.

Před pár dny ale Google oznámil, že aktualizoval svou dlouho zapomenutou službu Moje Mapy a přichází také s novou aplikací Moje mapy pro Android, který je nyní k dispozici ke stažení na Google Play. Nyní si můžete svou mapu např. zobrazit na cestách nebo na ni provést změnu, ale také se můžete podívat na mapy druhých uživatelů. 

K svým mapám budete mít nadále přístup v aplikaci Moje mapy Google pro Android. Nebude je však možné zobrazit v Mapách Google pro Android nebo v aplikaci Google Earth iOS.

sobota 13. září 2014

FOTKY Z GOOGLE+ SE NYNÍ OBJEVÍ V ZÁBĚRECH

Od 9.9.14 se geotagované fotky (s označením místa pořízení fotky), které byly veřejně sdíleny z vašeho účtu Google+ automaticky zobrazí v "Záběrech" (Views - g.co/views) společně se "Sférickými fotky" (Photo Spheres, 360°záběry).
!!! Aktualizace (9/2015): Po roce je zase všechno jinak :(. Záběry zmizeli, objevila se aplikace Google Street View. Ta je ale jiná jak Google Záběry (Views). Jsem zvědav jak to všechno dopadne, snad se Záběry či něco podobného ještě objeví.

Nyní tak budete mít portfólio vašich fotek na jednom místě, v záložkách "Fotky" a "Sférické fotky". V pravé straně stránky můžete vidět fotky a v levé straně stránky pak umístění fotek na mapě. Fotky si také můžete seřadit podle nejnovějších nebo nejsledovanějších.
Pokud se fotka automaticky nenahraje např. v případě že nebylo přidáno umístění fotky (geotag), kliknutím na oranžové tlačítko s fotoaparátem v pravém horním rohu můžete fotku přidat manuálně.


čtvrtek 11. září 2014

PO HŘEBENI JAVORNÍKŮ A NA ROZHLEDNU MILOŇOVÁ

Využívám dovolené a ve středeční den mířím opět s Petrem Mazúrem a opět na východní Moravu, tentokrát do Javorníků a na rozhlednu Miloňová.

Výchozím a také koncovým bodem dnešní trasy je obec Karolinka. Nejdříve naše trasa vede po cyklotrase Bečva za Velké Karlovice, kde odbočujeme na rozhlednu Miloňová. Po další odbočce začíná prudší stoupání po lesní asfaltové cestě. 


úterý 9. září 2014

BESKYDY 2014

Letošní rok patří Beskydům a to platí i o dovolené, kterou jsem trávil na Gruňi, nedaleko v.n.Šance a Česko-slovenských hranic v oblasti Bílý kříž / Suľov.

Ve středu vyrážíme vlakem z Krnova do Frýdlantu n.O., odkud již na kole pokračujeme po cyklotrasách a cyklostezkách podél řeky Ostravice. 

středa 3. září 2014

Z LUHAČOVIC NA ROZHLEDNY DOUBRAVA A KRÁLOVEC

Na třetí letošní výlet do Valašských Beskyd se vydávám opět s Petrem Mazúrem (http://cyklostranky.webnode.cz) ranním vlakem. Po cca čtyřech hodinách jsme pak před desátou v Luhačovicích. Chybět nemůže cesta přes promenádu a pak už Jurkovičovou alejí míříme k Luhačovické přehradě.


Od přehrady stoupáme po silnici přes Sehradice, Slopné do obce Loučky, kde odbočujeme doleva po cestě směřující do Vizovic. Sklon silnice se od odbočky ještě zvyšuje a na 1,8 km je prům. stoupání 8,2 %. Těsně pod vrcholem stoupání naše trasa zatáčí přes závoru doleva na lesní asfaltovou cestu. Od závory posledních cca 500 m. k rozhledně Doubrava je už hodně prudkých s průměrným cca 14 % sklonem.